БОРИС ВІКТОРОВИЧ КОЛЕСНІКОВ

Народився 25 жовтня 1962 року в м. Маріуполь, Донецької області, в сім'ї гірських електромеханіків

 

Закінчив середню школу №64 у м. Донецьк;

закінчив Донецьку державну академію управління за фахом економіст-менеджер

 

З 1980 - 1990 рр. - працював на підприємствах державної торгівлі та в споживкооперації

 

З 1991 р. - генеральний директор фірми «ЮГ», що здійснювала експортно-імпортні операції

 

У 1995 р. - створення власного виробництва у м. Костянтинівка (Донецька обл.)

 

З 1997 р. - засновник та генеральний директор АТ «КОНТІ» - другого за обсягом виробника кондитерських виробів в Україні

 

З 1998 - 2021 рр. - віце-президент ФК «Шахтар» (Донецьк)

 

З травня 2001 - 2006 рр. - Голова Донецької обласної ради

 

З 2006 - 2010 рр. - депутат Верховної Ради України

                 

З 2006 р. - засновник «АПК-Інвест» - найбільшої тваринницької вертикально інтегрованої компанії

 

З 2008 р. - засновник і президент найбільшого в Україні Благодійного фонду в області науки і освіти

 

З 2010 -  2021 рр. - президент ХК «Донбас» (Донецьк)

 

З 2010 - 2012 рр. - віце-прем'єр-міністр України з питань підготовки до ЄВРО-2012- Міністр інфраструктури України

 

З 2012 - 2014 рр. - депутат Верховної Ради України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та зв'язку

 

З 2012 р - засновник спортивно-розважального телеканалу «XSPORT»

 

З 2014 - 2019 рр. - голова «Опозиційного уряду»



ДЕРЖАВНА ДІЯЛЬНІСТЬ

11 березня 2010 року Борис Колесніков був призначений Віце-прем'єр-міністром України з питань підготовки до Євро-2012. І в грудні того ж року призначений на посаду Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України.

 

ЄВРО-2012

Амбітний та масштабний проект Євро-2012 дістався Борису Колеснікову в досить важкому стані. За оцінками UEFA, у січні 2008 року інфраструктура України - у такому ж стані, як і на момент проголошення країни господарем Євро-2012 (18 квітня 2007).

Керівництво UEFA, очолюване президентом Мішелем Платіні, попередило Україну щодо можливого проведення турніру в іншій країні, якщо протягом 2008 року темпи підготовки до Євро не зростуть.

Завданням номер один для Бориса Колеснікова - як куратора з підготовки до Євро-2012 - став захист права України на проведення Чемпіонату Європи з футболу.

У червні 2010 року Наглядова рада UEFA ухвалила рішення затвердити право на проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року в усіх чотирьох містах - у Києві, Донецьку, Львові та Харкові. Вся робота по підготовці до Євро була пов'язана з будівництвом і реконструкцією українських стадіонів та аеропортів, а також з розвитком інфраструктури країни.

Президент UEFA подякував віце-прем'єр-міністру України Борису Колеснікову за бездоганну організацію Євро-2012 в Україні.

Оцінюючи роботу щодо організації Євро-2012, операційний директор UEFA Мартін Каллен відзначив: «Це був відмінний турнір, який встановив нові стандарти для майбутнього організації».

За швидкі темпи будівництва та реконструкції стадіонів і аеропортів президент FIFA Джанні Інфантіно називав його «супер-Борисом».

 

EURONEWS 

21 жовтня 2010 року Віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков та генеральний директор виконавчої ради Euronews Майкл Пітерс підписали Меморандум щодо створення та поширення міжнародних новин Euronews українською мовою. Україна стала першою країною світу, яка отримала право на виробництво саме місцевих новин та їх поширення на регулярній основі в рамках трансляції української версії Euronews.

 

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Очоливши Міністерство інфраструктури України у 2010 році, Борис Колесніков окреслив три головні пріоритети у реформуванні АТ «Укрзалізниця»:

 «Перше - це протягом шести років повністю відійти від нічних поїздів: в межах України, завдяки новим поїздам, у будь-яку точку стане можливим дістатися вдень. Друге - електрифікація руху («Зараз з 22 тисяч кілометрів доріг електрифікована половина, треба довести цю цифру до 15 тисяч»). Третє - модернізація парку локомотивів: аж до сьогодні використовується морально застарілий парк радянського періоду».

Для втілення у життя вищезгаданих планів, щодо об'єднання швидкісними поїздами Києва та українських міст, що прийматимуть Євро-2012, наприкінці грудня 2010 року було підписано контракт з компанією «Hyundai Corporation» на отримання АТ «Укрзалізниця» 10 нових міжрегіональних електропоїздів.

У результаті перші шість поїздів дозволили організувати швидкісне сполучення між Києвом, Донецьком, Харковом і Львовом.

Всього за період починаючи з 27 травня 2012 року по 27 травня 2021 року було перевезено 25 416 519 пасажирів.

 

МЕЦЕНАТСТВО

Благодійний Фонд був заснований Борисом Колесніковим у 2008 році, але його меценатська діяльність почалася задовго до створення благодійної організації. Так, з 2004 року за його ініціативою кращі учні Донецької області нагороджувалися поїздками до паризького Діснейленду; організовувалися закордонні поїздки для ветеранів, була здійснена реконструкція спорткомплексу «Олімпійський» у Донецьку, тощо.

У 2008-2013 рр. значні кошти Фонд вкладав у оздоровлення дітей і дорослих, підтримку культурної спадщини країни, оснащення культурних та медичних установ. Так, наприклад, у 2010 році благодійники передали клініці лазерно-ендоскопічної спінальної нейрохірургії столичного Інституту нейрохірургії АМН України ім. Академіка А. П. Ромоданова 2 млн 273 тис. грн на придбання медичного обладнання, необхідного для лікування патологій хребта та захворювань спинного мозку. Завдяки Фонду операційну клініки обладнали мобільною рентгенівською діагностичною установкою, ультразвуковим дисектором, наркозною станцією нового покоління та унікальним операційним столом.

У 2010-2011 рр. благодійники у ході реалізації проекту «Подаруй енергію музики» передали Львівській опері музичні інструменти вартістю 3 млн грн. У 2012 році в рамках програми «Цінуємо спадщину» Фонд перерахував 1 млн грн на відновлення і підтримку культурних пам'яток Львова. У 2011-2013 рр. благодійники у співпраці з Федерацією футболу Донецької області реалізували цільову комплексну програму розвитку футболу в регіоні і профінансували облаштування 15 спортивних майданчиків, вартістю 5,5 млн грн.

У 2012-2019 рр. діяльність Фонду здійснювалася в рамках програм, спрямованих на розвиток освіти, науки і спорту. Фонд став єдиною в Україні благодійною організацією, яка надала істотну підтримку активним і цілеспрямованим студентам технічних спеціальностей: молодим залізничникам, архітекторам, авіаторам, морякам, програмістам, харчовикам і аграріям. У рамках Всеукраїнських проектів «Авіатор», «Залізничник», «Морська справа», «Агро», «Харчові технології», «Програміст» і «Архітектор» благодійники заохотили поїздками на міжнародні спеціалізовані форуми за кордон близько тисячі талановитих студентів. Молодь перейняла світовий досвід і пройшла майстер-класи у передових фахівців Великобританії, Франції, Японії, Німеччини, Греції, Італії, ОАЕ, ознайомилася з компаніями-лідерами профільних галузей та їх досягненнями.

У 2020-2021 рр. Фонд реалізує продиктовані часом благодійні проекти і програми. Так, у березні 2020 року він одним з перших виділив значні кошти для боротьби із COVID-19 та його наслідками, підключився до оздоровлення нації, популяризації здорового способу життя. Благодійники надали підтримку і студентам-медикам, відкривши для них перші в Україні сучасні навчальні симуляційні і VR-лабораторії (на базі Київського Національного університету імені Тараса Шевченка), допомагаючи створити і примножити наукові цінності. Бюджет проекту склав 3 млн грн.

З моменту створення, Фонд реалізує ряд регіональних благодійних програм у Донецькій області, надаючи допомогу обдарованим студентам і школярам, ​​літнім людям, талановитим спортсменам, вихованцям дитячих будинків та інтернатів. Так, у м. Костянтинівка благодійники відкрили Школу кухарського мистецтва і Соціальну автошколу, де безкоштовно займається молодь з усього регіону. Також Фонд займається встановленням дитячих майданчиків, автобусних зупинок та нових ліфтів у багатоповерхівках; оснащує навчальні та медичні заклади області; реставрує пам'ятники героям Другої світової війни; проводить благодійні суботники; надає адресну допомогу переможцям шкільних олімпіад, юним спортсменам і талановитим студентам; забезпечує корисне дозвілля для дітей у вигляді ознайомлювальних екскурсій до Києва і Харкова, на підприємства «Конті» та «АПК-Інвест», футбольні та хокейні матчі; організовує не менш цікаве дозвілля для дорослих: проводить концерти за участю провідних зірок; піклується про здоров'я школярів, організовуючи для них відвідування басейну, спортивних секцій і ковзанки; регулярно вітає дітей регіону з Днем знань і Днем Святого Миколая шоколадними наборами і фірмовими рюкзаками. Також не оминає своєю увагою сиріт, людей з інвалідністю та ветеранів області.

У жовтні 2020 року, за сприяння президента Фонду, в м. Маріуполь була відкрита сучасна льодова арена Mariupol Ice Center. З моменту відкриття арени, Фонд регулярно організовує для школярів, вихованців дитбудинків та інтернатів Маріуполя, а також прилеглих сіл безкоштовне катання на ковзанах на льоду Mariupol Ice Center, забезпечує їм веселе, активне і корисне дозвілля.

Діяльність Фонду і його прагнення не залишилися непоміченими з боку суспільства. У 2017, 2018 і 2019 роках Український форум благодійників відзначив Фонд, як кращий благодійний фонд з бюджетом від 10 до 100 млн грн, вкладених у розвиток освіти і науки країни.

Сайт фонду-www.kolesnikovfund.org.

Спільноти Фонду в Facebook - www.facebook.com/kolesnikovfund

Instagram - www.instagram.com/kolesnikovfund.

 

ХК «ДОНБАС»

У 2010 році Борис Колесніков став власником хокейного клубу «Донбас». Це стало відправною точкою в історії клубу-чемпіона, лідера українського хокею, який із року в рік гідно представляє нашу країну на міжнародній арені; це дозволило донецькому регіону стати справжньою хокейною столицею України.

У першому ж сезоні на чолі з Борисом Колесніковим «Донбас» вперше в своїй історії завоював золоті медалі чемпіонату України. Згодом «Донбас» ще двічі поспіль підтверджував свій титул чемпіона країни.

31 травня 2011 року на загальних зборах Вищої хокейної ліги ХК «Донбас» одноголосним рішенням був прийнятий в члени некомерційного партнерства «ВХЛ».

У липні 2012 року рішенням керівництва Континентальної хокейної ліги ХК «Донбас» був прийнятий до складу учасників найсильнішої хокейної ліги Європи. За підсумками свого першого регулярного сезону в КХЛ клуб зайняв 9 місце в Західній конференції і не зумів пробитися у плей-офф, поступившись всього на одне очко «Атланту».

У січні 2013 донецький «Донбас» став першим і єдиним українським клубом, який виграв Континентальний Кубок. У Суперфіналі, матчі якого пройшли на донецькій Арені «Дружба», чемпіон України обіграв білоруський «Металург», італійський «Больцано» і французький «Руан», набравши максимально можливі 9 очок.

Поліпшити свої результати в КХЛ «Донбасу» вдалося вже у наступному сезоні. Зігравши 54 матчі, донеччани завершили першу частину чемпіонату на четвертому місці Західної конференції. Як результат, 7 березня 2014 року Арена «Дружба» вперше в історії українського хокею прийняла ігри плей-офф раунду КХЛ. На стадії 1/4 фіналу донеччани вибили з подальшої боротьби ризьке «Динамо», але в півфіналі конференції пропустили до фіналу празький «Лев».

Влітку 2014 року, через ускладнення політичної ситуації в Донецьку, клуб був змушений відмовитися від участі у розіграші сезону КХЛ, а основна команда клубу була відправлена ​​в «академічну відпустку».

Влітку 2015 року було прийняте рішення про відродження першої команди ХК «Донбас», яка подала заявку на участь в чемпіонаті України сезону 2015/16. У стислі терміни керівництву клубу вдалося зібрати команду, яка взяла «золото» в чемпіонаті країни. А вже за підсумками національної української першості сезону 2016/17, «Донбас» став п'ятикратним чемпіоном України. Повторити успіх вдалося і в наступних двох сезонах.

25 жовтня 2020 року розпочався п'ятий сезон Української хокейної ліги - в ювілейному сезоні чемпіонату відбулося розширення кількості учасників до 8. «Донбас» достроково став переможцем «регулярки». А потім, здобувши перемогу у фінальній серії з київським «Соколом», клуб увосьме у своїй історії став чемпіоном України.

У травні 2021 року правління хокейної Ліги Чемпіонів вирішило виділити Wild Card для чемпіона України - ХК «Донбас». Таке рішення було прийняте для підтримки визнаних європейських хокейних команд

 

НАГОРОДИ

Заслужений економіст України - «Ефективність єдиного податку» (2003 р.)

Нагороджений орденом «За заслуги» I, II, III ступеня

Нагороджений срібною медаллю «Незалежність України» та відзнакою МВС України «Закон і честь»